SteynElshout.nl Relax and sell more!

Netwerken als een professie!

Door Steyn Elshout op 13 juli 2010  

De laatste tijd zie ik het aantal netwerkbijeenkomsten dat organisaties en netwerkclubs organiseren exponentieel toenemen. Van een bedrijfsborrel voor klanten tot haringparty’s, van linkedinmeetings tot barbecues, van alles wordt me aangeboden. Erg leuk natuurlijk en ook altijd goed om mensen te ontmoeten, ik krijg echter steeds meer het bomen en bosgevoel!

Als eigenaar en uithangbord van Bureau de Jaeger heb ik naast sales ook de verantwoordelijkheid om zeer regelmatig op de zaak aanwezig te zijn. Hierdoor kan ik slechts aan een beperkt aantal netwerkbijeenkomsten deelnemen. Dit heeft mij genoodzaakt om een goede strategie op dit gebied te ontwikkelen en op basis van die strategie te bepalen welke bijeenkomsten wel of niet lucratief zijn.

Wat doe ik nu om een optimaal rendement te behalen?

- Ik heb gekozen voor een drietal netwerken waar ik vaak aanwezig wil zijn. Hierbij bezoek ik een netwerk waar ik veel potentiële klanten ontmoet (Socius), een netwerk voor kennis en een netwerk waar ik gelijkgestemden ontmoet om zaken door te spreken.

- Naast de basisnetwerken ga ik af en toe naar borrels waar ik zakelijke bekenden ontmoet of potentiële relaties kan opdoen.

- Ik kies op elke meeting slechts een beperkt aantal personen waar ik mee spreek. Hierbij laat ik de inhoud vaak achterwege, het gaat juist om de goede kennismaking. Follow up is dus vaak logisch en sowieso essentieel!

- De follow up plan ik snel en gericht. Hierdoor is het contact actueel en kun je het contact goed uitbouwen.

- Mocht het op langere termijn pas interessant zijn om het contact te verdiepen, dan houd ik contact via online netwerken en Twitter. Ongemerkt heeft dat veel effect!

- Geef en neem. Het is me regelmatig gelukt om koppelingen tussen mijn contacten op te zetten die voor hen erg lucratief zijn. Ik merk daarbij ook dat ze steeds aan mij denken. Een optimale situatie!

Naast bovenstaande is het natuurlijk logisch dat je gewoon je gezonde verstand blijft gebruiken. Ga niet als een kip zonder kop rennen, maar denk van tevoren goed na! Wat doe jij om een optimaal rendement te halen uit je netwerk? Bezoek je er veel en hoop je op het beste, of denk je sterk na over meerwaarde en structuur in je bezoeken? Ik hoor het graag van jullie!

Groet,

Steyn Elshout


Tweet

under: Algemeen, Marketing, Marktbewerking, Netwerken, Sales

No Comment

Random Post

  • Sales: 5 startpunten voor een winnende deal
  • Sales Netwerken: 5 manieren om in tijdens een netwerkevenement sales voor te bereiden
  • Beste Motivational compilatie!
  • Salestargets: vijf do’s voor het behalen van de salestargets in 2011
  • Fun in sales: The worst salesman ever!
  • Snelheid is belangrijk bij mail!
  • Wintersales
  • How to irritate people - Car sales
  • Sales: Leuke quotes over Sales
  • Verkopen als onderneming!
Leave Your Comments Below

Please Note: All comments are moderated

« Niveau Verkoop in Nederland?
De motieven van een contactpersoon… Nee, van alle contactpersonen!!! »
  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Zoek in SteynElshout.nl

Over Steyn Elshout

  • Steyn Elshout is sales in hart en nieren. Al meer dan 15 jaar ervaring in verkoop en commercie. Tegenwoordig eigenaar en commercieel verantwoordelijke binnen Bureau de Jaeger. Doelstelling van Steyn is het samenwerken met organisaties in het beter behalen van hun omzetdoelstellingen en het verbeteren van het (social) salesproces met als resultaat een waardevermeerding in de keten van de klant!

Over Bureau de Jaeger

  • Bureau de Jaeger is in 2009 gestart en gevestigd aan de Herengracht 505 te Amsterdam. Bureau de Jaeger zorgt voor structurele ontwikkeling in uw marktbewerkingsproces en zorgt voor blijvende verbetering van uw commerciële resultaat. Onze voornaamste activiteiten: Leadgeneratie, afspraken maken, klantbezoeken, sales en social media trainingen en advisering.

Blogroll

    • Stel een vraag
    • Volg steyn op twitter

Categorieën

Most Commented Posts

  • De beste verkoop pleeg je op de ongewone tijdstippen! (3)
  • Synergie in communicatie - Door Martine Floor-Bron, MBEE communicatie & Advies (2)
  • Relatiebeheer makkelijk? Forget it! (2)
  • Schikt het? (1)
  • Miscommunicatie (1)
  • Moge de serieuze prospect opstaan (1)
  • Onderhandelingen, onderschat ze niet! (1)
  • Bij nee begint de verkoop (1)
  • Do en don'ts in de eerste benadering van een potentiële klant (1)
  • Zo kun je ook onderhandelen (Priceline Negotiator) (1)

Populairste

  • you have to install alex king most popular plugin here

Random Recent Posts

  • Wat zijn de succesfactoren in verkoop?
  • Succes neemt toe met ervaring
  • 30 Things You Should Not Share On Social Media
  • Social Sales: 10 aandachtspunten om Social media om te zetten in salesleads
  • De nieuwe verkoper volgens Salesprofs
  • Netwerken: Wat is jouw motivatie om te netwerken?
  • Gemeentes en Klantgerichtheid.
  • Addendum Onno Ponfoort: Do en don’ts in de eerste benadering van een potentiële klant
  • Fun in sales: The worst salesman ever!
  • Motivatie, Het lastigste onderwerp voor iedere verkoper
©2006-2010 Vaak is het vinden van een oplossing juist het probleem!
Vestique Theme by London Properties & Wedding Bands